Міжнародна конференція у Жовківському замку

 

Міжнародна науково-практична конференція

«Культуриний ландшафт: проектована зелень – як складова частина історико-культурних комплексів» у Жовківському замку

20 жовтня 2016 р. у східній вежі Жовківського замку відбулась міжнародна науково-практична конференція «Культурний ландшафт: проектована зелень – складова частина історико-культурних комплексів», організована Державним історико-архітектурним заповідником у м. Жовква. Метою конференції було висвітлення актуальних проблем дослідження, охорони та збереження культурного ландшафту. Серед центральних проблем, які піднімались, була проектована зелень як складова частина історико-культурних комплексів. Зокрема, збереження історичних садово-паркових комплексів та проблеми їх відтворення. До Жовкви з’їхались близько сорока доповідачів – з України та Польщі. Географія учасників досить широка – фахівці з Варшави, Кракова, Жешова, Шльонську та Білостоку з польської сторони; від України – науковці з Києва, Львова, Івано-Франківська, Чигирина, Галича, Бережан, Дрогобича.

Відкрив роботу конференції директор заповідника Герич В.П., який привітав учасників та подякував їм за участь. Крім того, привітали гостей представники місцевої влади – Голова Жовківської районної ради, Горбань Р.В. та міський голова Жовкви, Вихопень П.Б.

Почесним гостем конференції була Олена Сердюк - член Групи міжвідомчої взаємодії з питань реалізації проекту COMUS, яка розповіла про реалізацію цього проекту в Україні, і в Жовкві, зокрема. Робота була досить плідною: дискусії, обговорення, обмін думками мали місце після кожної презентованої теми. До початку конференції було опубліковано матеріали доповідачів в рамках четвертого тому наукового збірника «Жовква крізь століття». 21 жовтня 2016 – було проведено другу частину конференції, яка носила більш практичний характер, зокрема, усі її учасники мали змогу оглянути багату архітектуру м. Жовкви та Крехівського монастира та усю красу та природні багатства Яворіського природного парку. Мальовничі природні ландшафти надзвичайно захопили учасників конференції.

В результаті роботи конференції було прийнято рішення про об’єднання зусиль у боротьбі за покращення обліку, охорони та збереження культурних ландшафтів і садово-паркових комплексів, які необхідно зберегти для наступних поколінь.