Конференція у Жовківському монастирі оо. Василіан

        05 грудня 2013 року у приміщенні монастиря оо. Василіан відбулася науково-популярна конференція на тему «Ювілейні дати в історії Жовківського монастиря оо. Василіан», організована Державним історико-архітектурним заповідником спільно з монастирем оо. Василіан.

       Основними темами конференції були ювілейні дати, а саме – 400-річчя  створення першого братства при церкві Різдва Христового. З доповіддю на цю тему виступив Лазорак Богдан, старший викладач кафедри всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка.

        Друга тема конференції була присвячена  100-річчю з дня встановлення вітражу в каплиці Благовіщення Різдва Христового. Свою доповідь з цікавим відеорядом представила Гах Ірина, старший науковий співробітник Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького. Цю тему продовжила та доповнила Попович Ярослава, аспірант 4 року навчання ЛНАМ, напряму культурологія.

       Ще одну доповідь про дати і події в історії церкви Різдва Христового і монастиря отців Василіан у Жовкві представив у хронологічній послідовності заступник директора з наукової роботи ДІАЗу у м. Жовкві –Кубай Михайло.