Реставраційні і архітектурні дослідження замку в Жовкві

До започаткованих у 1677 році родинних та історичних зв'язків між Віляновом і Жовквою, та до існуючої поміж ними аналогії, на початку другої декади ХХІ століття долучилась інтенсивна реставраційно-дослідницька активність. У Віляновському палаці короля Яна ІІІ розпочався великомасштабний процес реставрації фасадів і інтер’єрів. У давній резиденції Жолкевських, Даниловичів, Собеськіх та Радзивілів у Жовкві розпочався процес планування подібних дій.

Обидві з цих королівських резиденцій, на даний час це Музей палацу короля Яна ІІІ у Вілянові та Державний історико-архітектурний заповідник у м. Жовкві, співпрацюють між собою у різних галузях, надають свої засоби і компетенції для взаємного доступу з метою поширення знань на спільні історичні теми, зокрема ті, що пов’язані з особою короля Яна ІІІ та його родиною, а також для розуміння і увічнення матеріальних слідів цих зв’язків. Таким чином, у сфері культури здійснюється реалізація загальних принципів Східного партнерства ЄС. 

 

У практичному плані музей в Вілянові почав брати активну участь в ході архітектурних досліджень жовківськоого замку, дисконтуючи в цій справі свій досвід накопичений під час реставрації колористичних барокових фасадів віляновського палацу. Це стало можливим завдяки двом фактам: заключенню у 2008 році порозуміння про співпрацю між двома установами, а також завдяки наданню Міністерству культури та національної спадщини Польщі можливості реалізувати в Жовкві віляновську програму досліджень за допомогою тричі (2012, 2013 і 2014) наданих цільових дотацій на пошук, забезпечення і аналітичні роботи, а також на виготовлення документації збережених матеріальних залишків історичного інтер'єру жовківського замку. Докладніше див тут